Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT200R
Part No.:
RMCS2010JT200R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT200R.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT200R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT200R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT200R?
Image RMCS2010JT200R
Part Number RMCS2010JT200R
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)