Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT1M20
Part No.:
RMCS2010JT1M20
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT1M20.pdf
Description:
RES 1.2M OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
1.2 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT1M20 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT1M20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT1M20?
Image RMCS2010JT1M20
Part Number RMCS2010JT1M20
Product Status Active
Resistance 1.2 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)