Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT15K0
Part No.:
RMCS2010JT15K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT15K0.pdf
Description:
RES 15K OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT15K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT15K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT15K0?
Image RMCS2010JT15K0
Part Number RMCS2010JT15K0
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)