Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT130K
Part No.:
RMCS2010JT130K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT130K.pdf
Description:
RES 130K OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
130 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT130K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT130K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT130K?
Image RMCS2010JT130K
Part Number RMCS2010JT130K
Product Status Active
Resistance 130 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)