Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT6M81
Part No.:
RMCS1210FT6M81
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT6M81.pdf
Description:
RES 6.81M OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
6.81 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT6M81 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT6M81 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT6M81?
Image RMCS1210FT6M81
Part Number RMCS1210FT6M81
Product Status Active
Resistance 6.81 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)