Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT6M80
Part No.:
RMCS1210FT6M80
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT6M80.pdf
Description:
RES 6.8M OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
6.8 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT6M80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT6M80 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT6M80?
Image RMCS1210FT6M80
Part Number RMCS1210FT6M80
Product Status Active
Resistance 6.8 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)