Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT4M70
Part No.:
RMCS1210FT4M70
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT4M70.pdf
Description:
RES 4.7M OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
4.7 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT4M70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT4M70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT4M70?
Image RMCS1210FT4M70
Part Number RMCS1210FT4M70
Product Status Active
Resistance 4.7 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)