Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT487R
Part No.:
RMCS1210FT487R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT487R.pdf
Description:
RES 487 OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
487 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT487R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT487R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT487R?
Image RMCS1210FT487R
Part Number RMCS1210FT487R
Product Status Active
Resistance 487 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)