Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT31R6
Part No.:
RMCS1210FT31R6
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT31R6.pdf
Description:
RES 31.6 OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
31.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT31R6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT31R6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT31R6?
Image RMCS1210FT31R6
Part Number RMCS1210FT31R6
Product Status Active
Resistance 31.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)