Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT24K9
Part No.:
RMCS1210FT24K9
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT24K9.pdf
Description:
RES 24.9K OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT24K9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT24K9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT24K9?
Image RMCS1210FT24K9
Part Number RMCS1210FT24K9
Product Status Active
Resistance 24.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)