Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT191K
Part No.:
RMCS1210FT191K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT191K.pdf
Description:
RES 191K OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
191 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT191K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT191K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT191K?
Image RMCS1210FT191K
Part Number RMCS1210FT191K
Product Status Active
Resistance 191 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)