Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT15K8
Part No.:
RMCS1210FT15K8
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT15K8.pdf
Description:
RES 15.8K OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
15.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT15K8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT15K8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT15K8?
Image RMCS1210FT15K8
Part Number RMCS1210FT15K8
Product Status Active
Resistance 15.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)