Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT14R3
Part No.:
RMCS1210FT14R3
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT14R3.pdf
Description:
RES 14.3 OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
14.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT14R3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT14R3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT14R3?
Image RMCS1210FT14R3
Part Number RMCS1210FT14R3
Product Status Active
Resistance 14.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)