Stackpole Electronics Inc RMCS1210FT127R
Part No.:
RMCS1210FT127R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS1210FT127R.pdf
Description:
RES 127 OHM 1% 1/3W 1210
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS1210FT127R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS1210FT127R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS1210FT127R?
Image RMCS1210FT127R
Part Number RMCS1210FT127R
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)