Stackpole Electronics Inc RMCS0402FT681K
Part No.:
RMCS0402FT681K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS0402FT681K.pdf
Description:
RES 681K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance:
681 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS0402FT681K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS0402FT681K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS0402FT681K?
Image RMCS0402FT681K
Part Number RMCS0402FT681K
Product Status Active
Resistance 681 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)