Stackpole Electronics Inc RMCS0402FT63R4
Part No.:
RMCS0402FT63R4
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS0402FT63R4.pdf
Description:
RES 63.4 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS0402FT63R4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS0402FT63R4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS0402FT63R4?
Image RMCS0402FT63R4
Part Number RMCS0402FT63R4
Product Status Active
Resistance 63.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)