Stackpole Electronics Inc RMCS0402FT3K32-PD
Part No.:
RMCS0402FT3K32-PD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS0402FT3K32-PD.pdf
Description:
RES 3.32K OHM 1% 1/16W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
3.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS0402FT3K32-PD on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS0402FT3K32-PD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS0402FT3K32-PD?
Image RMCS0402FT3K32 RMCS0402FT3K32-PD
Part Number RMCS0402FT3K32 RMCS0402FT3K32-PD
Manufacturer Stackpole Electronics Inc Stackpole Electronics Inc
Series RMCS RMCS
Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 3.32 kOhms 3.32 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film Thick Film
Features Anti-Sulfur Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 0402 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm) 0.018" (0.45mm)