Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT300K
Part No.:
RMCF2512FT300K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF2512FT300K.pdf
Description:
RES 300K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF2512FT300K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF2512FT300K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF2512FT300K?
Image RMCF2512FT300K
Part Number RMCF2512FT300K
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)