Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT16R9
Part No.:
RMCF2512FT16R9
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF2512FT16R9.pdf
Description:
RES 16.9 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
16.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF2512FT16R9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF2512FT16R9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF2512FT16R9?
Image RMCF2512FT16R9
Part Number RMCF2512FT16R9
Product Status Active
Resistance 16.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)