Stackpole Electronics Inc RMCF1206JG15R0
Part No.:
RMCF1206JG15R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206JG15R0.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206JG15R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206JG15R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206JG15R0?
Image RMCF1206JG15R0
Part Number RMCF1206JG15R0
Product Status Active
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)