Stackpole Electronics Inc RMCF1206JG15K0
Part No.:
RMCF1206JG15K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206JG15K0.pdf
Description:
RES 15K OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206JG15K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206JG15K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206JG15K0?
Image RMCF1206JG15K0
Part Number RMCF1206JG15K0
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)