Stackpole Electronics Inc RMCF1206JG11K0
Part No.:
RMCF1206JG11K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206JG11K0.pdf
Description:
RES 11K OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206JG11K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206JG11K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206JG11K0?
Image RMCF1206JG11K0
Part Number RMCF1206JG11K0
Product Status Active
Resistance 11 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)