Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG69K8
Part No.:
RMCF1206FG69K8
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG69K8.pdf
Description:
RES 69.8K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
69.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG69K8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG69K8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG69K8?
Image RMCF1206FG69K8
Part Number RMCF1206FG69K8
Product Status Active
Resistance 69.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)