Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG332R
Part No.:
RMCF1206FG332R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG332R.pdf
Description:
RES 332 OHM 1% 1/4W 1206
Packaging:
Bulk
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG332R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG332R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG332R?
Image RMCF1206FG332RTR RMCF1206FG332R
Part Number RMCF1206FG332RTR RMCF1206FG332R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc Stackpole Electronics Inc
Series RMCF RMCF
Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Resistance 332 Ohms 332 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1206 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)