Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG274R
Part No.:
RMCF1206FG274R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG274R.pdf
Description:
RES 274 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG274R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG274R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG274R?
Image RMCF1206FG274R
Part Number RMCF1206FG274R
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)