Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG25K5
Part No.:
RMCF1206FG25K5
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG25K5.pdf
Description:
RES 25.5K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
25.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG25K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG25K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG25K5?
Image RMCF1206FG25K5
Part Number RMCF1206FG25K5
Product Status Active
Resistance 25.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)