Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG220R
Part No.:
RMCF1206FG220R
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG220R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG220R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG220R?
Image RMCF1206FG220R
Part Number RMCF1206FG220R
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)