Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG13K7
Part No.:
RMCF1206FG13K7
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG13K7.pdf
Description:
RES 13.7K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
13.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG13K7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG13K7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG13K7?
Image RMCF1206FG13K7
Part Number RMCF1206FG13K7
Product Status Active
Resistance 13.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)