Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG12R4
Part No.:
RMCF1206FG12R4
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF1206FG12R4.pdf
Description:
RES 12.4 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
12.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF1206FG12R4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF1206FG12R4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF1206FG12R4?
Image RMCF1206FG12R4
Part Number RMCF1206FG12R4
Product Status Active
Resistance 12.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)