Stackpole Electronics Inc RMCF0805JT760K
Part No.:
RMCF0805JT760K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805JT760K.pdf
Description:
RES 760K OHM 5% 1/8W 0805
Product Status:
Obsolete
Resistance:
760 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805JT760K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805JT760K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805JT760K?
Image RMCF0805JT760K
Part Number RMCF0805JT760K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 760 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)