Stackpole Electronics Inc RMCF0805JT20M0
Part No.:
RMCF0805JT20M0
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805JT20M0.pdf
Description:
RES 20M OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
20 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805JT20M0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805JT20M0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805JT20M0?
Image RMCF0805JT20M0
Part Number RMCF0805JT20M0
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)