Stackpole Electronics Inc RMCF0805JG130K
Part No.:
RMCF0805JG130K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805JG130K.pdf
Description:
RES 130K OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
130 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805JG130K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805JG130K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805JG130K?
Image RMCF0805JG130K
Part Number RMCF0805JG130K
Product Status Active
Resistance 130 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)