Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT3M92
Part No.:
RMCF0805FT3M92
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT3M92.pdf
Description:
RES 3.92M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
3.92 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT3M92 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT3M92 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT3M92?
Image RMCF0805FT3M92
Part Number RMCF0805FT3M92
Product Status Active
Resistance 3.92 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)