Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT3M24
Part No.:
RMCF0805FT3M24
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT3M24.pdf
Description:
RES 3.24M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
3.24 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT3M24 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT3M24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT3M24?
Image RMCF0805FT3M24
Part Number RMCF0805FT3M24
Product Status Active
Resistance 3.24 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)