Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT2M87
Part No.:
RMCF0805FT2M87
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT2M87.pdf
Description:
RES 2.87M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
2.87 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT2M87 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT2M87 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT2M87?
Image RMCF0805FT2M87
Part Number RMCF0805FT2M87
Product Status Active
Resistance 2.87 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)