Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT2M37
Part No.:
RMCF0805FT2M37
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT2M37.pdf
Description:
RES 2.37M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
2.37 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT2M37 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT2M37 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT2M37?
Image RMCF0805FT2M37
Part Number RMCF0805FT2M37
Product Status Active
Resistance 2.37 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)