Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT2M26
Part No.:
RMCF0805FT2M26
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT2M26.pdf
Description:
RES 2.26M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
2.26 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT2M26 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT2M26 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT2M26?
Image RMCF0805FT2M26
Part Number RMCF0805FT2M26
Product Status Active
Resistance 2.26 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)