Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT1M54
Part No.:
RMCF0805FT1M54
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT1M54.pdf
Description:
RES 1.54M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
1.54 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT1M54 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT1M54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT1M54?
Image RMCF0805FT1M54
Part Number RMCF0805FT1M54
Product Status Active
Resistance 1.54 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)