Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT1M13
Part No.:
RMCF0805FT1M13
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT1M13.pdf
Description:
RES 1.13M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
1.13 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT1M13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT1M13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT1M13?
Image RMCF0805FT1M13
Part Number RMCF0805FT1M13
Product Status Active
Resistance 1.13 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)