Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT1M07
Part No.:
RMCF0805FT1M07
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FT1M07.pdf
Description:
RES 1.07M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
1.07 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FT1M07 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FT1M07 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FT1M07?
Image RMCF0805FT1M07
Part Number RMCF0805FT1M07
Product Status Active
Resistance 1.07 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)