Stackpole Electronics Inc RMCF0805FG4M75
Part No.:
RMCF0805FG4M75
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FG4M75.pdf
Description:
RES 4.75M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
4.75 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FG4M75 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FG4M75 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FG4M75?
Image RMCF0805FG4M75
Part Number RMCF0805FG4M75
Product Status Active
Resistance 4.75 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)