Stackpole Electronics Inc RMCF0805FG3R30
Part No.:
RMCF0805FG3R30
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FG3R30.pdf
Description:
RES 3.3 OHM 1% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FG3R30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FG3R30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FG3R30?
Image RMCF0805FG3R30
Part Number RMCF0805FG3R30
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RMCF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)