Stackpole Electronics Inc RMCF0805FG10M0
Part No.:
RMCF0805FG10M0
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0805FG10M0.pdf
Description:
RES 10M OHM 1% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0805FG10M0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0805FG10M0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0805FG10M0?
Image RMCF0805FG10M0
Part Number RMCF0805FG10M0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RMCF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)