Stackpole Electronics Inc RMCF0603JT16M0
Part No.:
RMCF0603JT16M0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0603JT16M0.pdf
Description:
RES 16M OHM 5% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
16 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0603JT16M0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0603JT16M0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0603JT16M0?
Image RMCF0603JT16M0
Part Number RMCF0603JT16M0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RMCF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 16 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)