Stackpole Electronics Inc RMCF0603JG430R
Part No.:
RMCF0603JG430R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0603JG430R.pdf
Description:
RES 430 OHM 5% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0603JG430R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0603JG430R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0603JG430R?
Image RMCF0603JG430R
Part Number RMCF0603JG430R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RMCF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)