Stackpole Electronics Inc RMCF0201JT7M50
Part No.:
RMCF0201JT7M50
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCF0201JT7M50.pdf
Description:
RES 7.5M OHM 5% 1/20W 0201
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
7.5 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)
Datasheet:
1. How to order RMCF0201JT7M50 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCF0201JT7M50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCF0201JT7M50?
Image RMCF0201JT7M50
Part Number RMCF0201JT7M50
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RMCF
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 7.5 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)