TE Connectivity Passive Product RL73N1HR82FTD
Part No.:
RL73N1HR82FTD
Datasheet:
Chuangxin CloudRL73N1HR82FTD.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)
Datasheet:
1. How to order RL73N1HR82FTD on Chuangxin Cloud?
3. Are the RL73N1HR82FTD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL73N1HR82FTD?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL73N1HR82FTD.
Image RL73N1HR82FTD RL73N1HR82FTDF
Part Number RL73N1HR82FTD RL73N1HR82FTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
Series RL73, CGS RL73, CGS
Package/Case 0201 (0603 Metric) 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 820 mOhms 820 mOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film Thick Film
Features Current Sense Current Sense
Temperature Coefficient ±300ppm/°C ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 0201 0201
Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm) 0.011" (0.28mm)