TE Connectivity Passive Product RL73N1HR62FTDF
Part No.:
RL73N1HR62FTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRL73N1HR62FTDF.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)
Datasheet:
1. How to order RL73N1HR62FTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RL73N1HR62FTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL73N1HR62FTDF?
Image RL73N1HR62FTDF
Part Number RL73N1HR62FTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series RL73, CGS
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 620 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0201
Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)