KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD1873F
Part No.:
RK73H2ETTD1873F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRK73H2ETTD1873F.pdf
Description:
RES 187K OHM 1% 1/2W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
187 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RK73H2ETTD1873F on Chuangxin Cloud?
3. Are the RK73H2ETTD1873F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73H2ETTD1873F?
Image RK73H2ETTD1873F
Part Number RK73H2ETTD1873F
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RK73H
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 187 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)