KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1002D
Part No.:
RK73H1JTTD1002D
Datasheet:
Chuangxin CloudRK73H1JTTD1002D.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RK73H1JTTD1002D on Chuangxin Cloud?
3. Are the RK73H1JTTD1002D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD1002D?
Image RK73H1JTTD1002D
Part Number RK73H1JTTD1002D
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)